נוני
נוני
אוגוסט 3, 2014
ראש השנה הסיני 2015 שנת כבשה ביסוד עץ
פברואר 13, 2015
נוני
נוני
אוגוסט 3, 2014
ראש השנה הסיני 2015 שנת כבשה ביסוד עץ
פברואר 13, 2015

 איכות חיים

קצב החיים בעולם המודרני שבו אנו חיים הוא מואץ ותובעני, כדי לעמוד במטלות הנדרשות ובזמן המועט שנתון לרשותנו אנחנו מחפשים "קיצורי דרך" רבים אשר מקלים על חיים ופותרים אותנו מטרדות רבות.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

על בסיס זה התפתחה תעשייה שלמה של אוכל מוכן FAST FOOD שכל מה שנדרש לעשות הוא לחמם ולהגיש.
תעשייה זו הלכה והשתכללה מאד, החל מחומרים משמרים המאפשרים למוצרים חיי מדף ארוכים, חומרי טעם, צבע, ריח, מירקם ומראה, וכן מוצרי אריזה חד פעמיים. כדי שנהיה זמינים בכל זמן אנחנו חמושים בטלפון סלולרי או שניים ובמחשב ובעוד אחד שהוא נייד.
עוד שפע מכשירים המחברים אותנו לאלפי יישומים בעוד שאנחנו אפופים ברשתות אלחוטיות וסלולריות.

כל זה נועד על מנת שנוכל בו בזמן לעבוד ולאכול וגם להיות בקשר רציף. יש לזכור כי עם השנים אבד הקשר הטבעי שבו אכילה היתה תהליך מזין על כל המשתמע מכך, אשר לא רק נתן תחושת שובע אלא גם העניק אנרגיה, וחומרי בניין לתחזוקת הגוף וחוסנו. למעשה התזונה המודרנית  היא פתרון משביע אך לא מזין.
בשנים האחרונות המדיה התקשורתית הפכה את העיסוק באוכל לאופנתי וטרנדי, תכניות בישול, ירחונים, קורסים, חנויות, טיולים, בתי ספר, מסעדות ומקדשי אוכל וקולינריה ועוד נושאים רבים שכולם עוסקים באוכל. אף אחד מהם לא עוסק בתזונה נכונה ובריאה.
העיסוק האובססיבי באוכל יצר בצד השני של הקשת אינספור מכוני הרזייה ודיאטה המנסים להתמודד עם התוצאה.
עליה דרסטית בתחלואה הנובעת מכל האמור הופכת להיות מדאיגה ומסוכנת.

מיותר לציין כי במצב זה של חוסר איזון קיצוני גוף האדם מגיב בהתאם וכל אחד על פי נקודות החולשה שלו.
תמיד יופיעו סימני חוסר איזון בנקודות החלשות ביותר, במידה ונשים לב לסימנים אלו נוכל לעצור ולשפר ואף להביא להחלמה מלאה.
אנחנו לא יכולים לסובב את הגלגל לאחור ולהתחיל לצוד, לדוג וגדל את האוכל שלנו בעצמנו.
החיים כיום לא מאפשרים לנו לוותר על הסלולרי ועל המכונית והמחשב, לכן חשוב מאד לאזן בין המצוי לרצוי קצב החיים אולי לא מאפשר לנו לחדול אבל העידן המודרני גם מקנה לנו אפשרות לחבר בין הטבע לידע ולהביא לנו פתרונות לנקודות חולשה בגופנו.

היבטים לאיכות חיים

מנגנון הרבייה אצל בני האדם הוא צורך חיוני מאין כמותו ומלבד הרבייה ישנה חשיבות רבה מאד לחיי מין תקינים ומלאים.
סקס הוא צורך גופני ונפשי, ישנם הטוענים כי סקס מניע אנשים לפעולה הנקראת דחף מיני. כאשר אנשים חווים סקס מלא ואיכותי הם חווים תהליכים גופניים ונפשיים אשר פועלים בהרמוניה וגרמים לבני האדם להיות מאוזנים. כאשר ישנם קשיים בקיום יחסי מין או כאשר חיי המין הופכים לסבל.
כאשר ישנה ירידה בחשק המיני או ביכולת ליהנות מסקס וכן במצבים פיזיים של חוסר יכולת לקיים יחסי מין יש צורך לבחון לעומק את חוסר היכולת לקיים יחסי מין תקינים. הנסיבות יכולות להיות גופניות החל  מעייפות ושחיקה גופנית אשר גורמת לדלדול משאבי הגוף, תזונה לא מתאימה ולא מספקת, שימוש בחומרים אשר גורמים לירידה ביכולת התפקוד הגופני לקיום יחסי מין. שימוש בתרופות אשר גורמות לבעיות מסוג זה, חומרים כימיים ותוספים למיניהם שנמצאים במזון.
כלומר כשהגוף רווי בחומרי פסולת ומדולדל מחומרים מזינים ואיכותיים, אין כל מניעה שתרד גם התשוקה המינית ובצידה גם ירידה משמעותית ביכולת הגופנית לקיום יחסי מים תקינים. מכאן חשוב לזכור כי סקס טוב יכול לבוא רק כשהגוף מקבל תזונה נכונה ומנוחה מתאימה. הלחצים הנפשיים פוגעים אף הם ביכולת לקיום יחסי מין. שחיקה נפשית ולחץ הם גורמים המשפיעים באופן מידי על החשק המיני, לכן יש לנקוט בכל פעולה אפשרית על מנת  לפרוק את המתחים, במצב שבו הגוף והנפש מאוזנים ופועלים בהרמוניה, תהיה תשוקה וצורך לקיום יחסי מין תקינים בריאים ואיכותיים.

לצערנו ישנם סיבות נוספות אשר גורמות לאנשים סלידה מקיום יחסי מין, ריח רע מהגוף הוא בהחלט גורם דוחה. ריח רע מהפה גם זו תופעה נפוצה הגורמת לסלידה מסקס, תופעות גופניות אלו של ריח גוף לא נעים או ריח רע מהפה ניתנים לפתרון מהיר וקל ובכך להחזיר חזרה את חדוות המין וההנאה מסקס.
עודפי משקל קיצוניים אשר גורמים לעיוות צורתו הטבעית של הגוף גם היא גורם דוחה ומקשה על קיום יחסי  מין תקינים הן מהסיבות הפיזיות והן מסיבות של משיכה מינית ודחף מיני לקים יחסי מין. גם בעיות עודפי המשקל אשר באים מתזונה בלתי מתאימה או בגלל תפקודי גוף בלתי תקינים ניתנים לשיפור ניכר בעזרת שינוי משמעותי של הרגלי תזונה ומרכיביה.  בגלל רוויה של הגוף בחומרים מזיקים אנו חווים בדורות האחרונים תופעות קשות של נשירת שיער בגברים וגם בנשים.
ישנה נשירת שיער שהיא תופעה של גנטיקה או תופעה שבאה עם הזדקנות הגוף, נשירת שיער בגיל צעיר יותר מעידה גם היא על בעיות של תזונה לקויה, או גוף רווי בחומרים מזיקים או מצב של מחלה אשר מאיץ  נשירת שיער. תהליכים של מתח נפשי קיצוני ומתמשך משפיעים גם הם על נשירת שיער,  מצבי טראומה קיצוניים עלולים להביא להתקרחות  מהירה מאד או להלבנת שיער בטרם עת, במצבים של מתח מתמשך עלולה להופיע התקרחות נקודתיות או נרחבות. כאשר מאבחנים מצבים אלו בזמן ניתן בהחלט להאט או לעצור מצבי נשירת שיער בגיל צעיר. המכנה המשותף של המצבים הגופניים והנפשיים המתוארים כאן נעוץ בתזונה נכונה ומתאימה. כיום הולכת ועולה המודעות למזון אורגני. מזון אורגני הוא מזון המגיע אלינו כשהמגדל או היצרן לא עשו שימוש בחומרי הדברה, דשן, כימיקלים מסוגים שונים ותוספים המאיצים גדילה וכן בחומרים משמרים חומרי צבע וריח ועוד. מזון אורגני נותן לגוף את הדרוש לו מבלי לתת לו "תוספות" לא רצויות ואף מזיקות. מזון אורגני הופך יותר ויותר למקובל ונפוץ ושיטות הגידול והעיבוד הופכות לידידותיות יותר. גם הפסקת השימוש בחומרי הדברה ודישון מביאים לכך שפחות נזק מצטבר נגרם לסביבה, סביב לנושא שמירת איכות הסביבה קמה תעשייה שלמה של מוצרים אשר תהליך יצורם והחומרים שהם מכילים אינם מזיקים (או מזיקים הרבה פחות) לסביבה. כך גם מוצרי הניקוי לבית הופכים לפחות אגרסיביים והרבה יותר ידידותיים ובטוחים לסביבה ולמשתמש. אין ספק שהדרישה הגוברת לשימוש ב מזון אורגני העלתה את המודעות לשימוש במוצרי טיפוח ואיפור שאינם מכילים חומרים או תוספים מזיקים, כל אלו גם העלו דרישה הגוברת והולכת למוצרי ניקוי לבית הבטוחים לשימוש כגון חומרי כביסה למכונה, חומרי ניקוי לבית , סבון לכלים ועוד הרבה מוצרים אשר במישרין ובעקיפין גורמים לנו לספוג הרבה פחות דטרגנטים רעילים. על מנת ללמוד עוד על הנושאים הרבים המופיעים במאמר זה אתם מוזמנים לנווט ולשוטט ברחבי האתר ולתור אחר דרכים, שיטות ומוצרים אשר יביאו לשינוי ולשיפור באותה נקודת חולשה קטנה אשר יכולה להחזיר את הגוף לפעול במיטבו.

אתם מוזמנים לקרוא וגם להגיב בנושאים הקשורים לאיכות חיים בכל נושא שבו תמצאו לנכון או תרצו שנוסיף מידע.
המידע הפרוש לפניכם בכל רחבי האתר נמצא כאן כדי שלכולנו תהיה איכות חיים טובה יותר ומהנה יותר.

בברכת בריאות מלאה וחיים טובים ומאושרים

חגית שחף

חגית שחף הינה מומחית מדופלמת ומנוסה לרפואה סינית המתמחה באבחון וייעוץ תזונתי ובתזונה טיפולית. חגית מטפלת ביחידים ובקבוצות בתזונה משקמת ובתהליכי הרזייה מבוקרים כדרך לחיים בריאים.

ליצירת קשר ולקביעת מועד לייעוץ ולטיפול כאן

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן