צמחים-תוספי-תזונה-וצמחי-מרפא
צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא
אוקטובר 6, 2015
סדרת מוצרי פלוס של חגית שחף
סדרת מוצרי פלוס של חגית שחף
ינואר 4, 2016
צמחים-תוספי-תזונה-וצמחי-מרפא
צמחים תוספי תזונה וצמחי מרפא
אוקטובר 6, 2015
סדרת מוצרי פלוס של חגית שחף
סדרת מוצרי פלוס של חגית שחף
ינואר 4, 2016

גוף נקי מרעלים

גוף נקי מרעלים

גוף נקי מרעלים הוא תנאי הכרחי לשמירה על הבריאות ולשמירה על תפקודי גוף תקינים. למערכת ניקוי הגוף מרעלים ומפסולות ישנם ארבעה שותפים עיקריים, מעיים, כליות, כבד, דם.
התפקיד שלהם הוא לפעול באופן בלתי פוסק באינספור תהליכים גופניים הקשורים בניקוי, איזון והזנה של הגוף. מחקרים רפואיים עדכניים עוסקים בחשיבות העליונה של תהליכי ניקוי איזון והזנה וכולם קבעו כי החשיבות והפעילות המרכזית והמשמעותית ביותר נמצאת בכבד.

האם חשבתם פעם איזה חלק נוטל הכבד בתהליך השמירה היומיומי על הבריאות הכוללת שלנו ?

הכבד אחראי לניקוי, להזנה ולתהליכי ריפוי אשר שומרים על בריאות כוללת ותפקוד תקין של הגוף.

הכבד הוא האיבר הפנימי הגדול ביותר ומשקלו כ 1.5 ק"ג, הוא מעוגן ונמצא מאחורי הצלעות ברום חלל הבטן בצד ימין והוא חולש על מרבית רוחב הגוף. הכבד הוא אחד מאיברי הגוף החיוניים ביותר.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

מעולם לא פותח בהצלחה תחליף מלאכותי לכבד בגלל היותו כה מורכב, ידוע כי הכבד הוא השני במורכבותו אחרי המוח והוא מבצע פעילויות ייחודיות שאף איבר אחר בגוף לא מבצע, לדוגמא, זהו האיבר ביחידי בגוף אשר מסוגל לחדש את עצמו, במידה ומבוצעת הסרה של חלק מהכבד כתוצאה מפציעה או ניתוח יחד הכבד את עצמו ואת החלק החסר עד לגודלו המקורי בתוך מספר חודשים.

נהוג להשוות מערכות גוף שונות עם מקבילים טכנולוגיים שונים, לדוגמא את הלב אנו משווים למשאבה, את המוח אנחנו משווים למחשב, ואת מערכת העצבים אנחנו משווים למערכת חשמל. כדי להשוות את הפעילות של הכבד  ההגדרה תהיה כי פעילות הכבד שווה לפעילות של עיר שלמה וזאת תודות למגוון הפעילויות המתרחשות במקביל.
זהו תהליך פלאי כיצד הכבד ממיר את המזון שאכלנו לאנרגיית חיים ונותן לנו את המרכיבים החיוניים השומרים אותנו חיים. הלב מקבל דם ישירות מאיברי העיכול, טחול , לבלב, כיס מרה דרך וריד שער הכבד. הכבד מסנן מתוך הדם העשיר את המרכיבים התזונתיים ומחדיר אותם לתוך התאים. הכבד מקבל דם עשיר בחמצן דרך כלי דם אחרים ומסנן מתוך הדם פסולת ומרכיבים רעילים ומנטרל אותם כך שניתן יהיה לפנות אותם החוצה מהגוף בצורה בטוחה.
בכל דקה הכבד מסנן כרבע מכמות הדם שבגוף.
אספקת האנרגיה לגוף שלנו מבוצעת ומנוהלת על ידי הכבד אשר מעבד את מרכיבי המזון שאכלנו כמו פחמימות, שומנים וחלבונים והופך אותם לסוכרים או מאחסן אותם בתור גליקוגן, כמו כן מפרק הכבד שומנים על מנת לספק אותם לתצרוכת הגוף או לאחסן אותם בגוף במצבי עודף. הכבד ממיר חלבונים לחומצות אמינו לצורך שימוש בכל איברי הגוף, כמו כן מפרק הכבד תאי דם ישנים וממחזר מתוכם את הברזל. מיצי המרה מקושרות ישירות לכבד, מיצי המרה הם נוזל אלקלי בצבע צהוב ירקרק אשר מאוחסן בכיס המרה ומופרש לתוך המעי הדק על מנת לעזוק בפירוק שומנים. מיצי המרה מכילים את הפיגמנט אשר אחראי לצבע של השתן והצואה, מיצי המרה הם אלו אשר ביכולתם לצבוע את העור לצהוב במצבי בריאות מסוימים כמו צהבת ואף לגרום לעור מראה קמוט דהוי וזקן. תפקיד חשוב נוסף שיש לכבד הוא יצירת הורמונים רבים ושונים וכן חלבונים שתפקידם הוא לטפל בגדילת הגוף, תפקודו ותהליכי החלמה וריפוי של הגוף. וויטמינים רבים ומרכיבים תזונתיים כמו ברזל מאוחסנים בכבד והוא משחרר אותם על פי צרכי הגוף.

חשוב לדעת

רעלים , כימיקלים, תרופות, אלכוהול וחומרים רעילים נוספים מנוטרלים ומפונים מהגוף על ידי הכבד.

מתוך הידע אודות החשיבות המכרעת של תפקוד תקין של הכבד ברור לנו שיש לנקות, להזין ולשמר את בריאות הכבד עצמו על מנת שהוא ימשיך לשמור על בריאותינו. לצורך זה ישנם תוספי תזונה ייעודיים שתפקידם לנקות את הכבד, מלבד זאת חשוב לשמור על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית, אוויר נקי ושתיית מים מרובה, מנוחה ורוגע נפשי.

מה עושים ?

בעזרת מטפל מוסמך יש לבצע תהליך של אבחון וייעוץ תזונתי מקיף המותאם אישית למטופל וזאת על פי מצב בריאותי וצרכיו האישיים,
כמו כן ניתן לבנות תפריט הבנוי על עקרונות של תזונה טיפולית המכיל מצרכים כמו פירות וירקות אשר מכילים מרכיבים תזונתיים הידועים
כמטהרים וממריצים תהליכי ניקוי רעילות מהכבד.

ישנם תהליכים נוספים של ניקוי כבד כמו צום מיצים במשך מספר ימים, תהליך זה של צום מיצים הוא תהליך יסודי אשר מטהר מלבד הכבד גם איברי גוף נוספים
והוא בהחלט יעיל ומועיל אך למען הסר ספק, אין לעשות צום מיצים ללא פיקוח צמוד וללא הנחיות של מטפל מוסמך.

הכבד הוא האיבר שפועל ועושה כל כך הרבה בצורה מופלאה על מנת לשמר את בריאותינו ואת התפקוד התקין של הגוף,

זהו הזמן שבו נקדיש מעט יותר תשומת לב כדי לשמר את תפקודו התקין והיעיל של הכבד ועל גוף נקי מרעלים אשר מתפקד בחיוניות, מרץ ובריאות קורנת.

מאמר זה אודות גוף נקי מרעלים נערך על ידי חגית שחף מומחית מדופלמת לרפואה סינית ולייעוץ תזונתי ותזונה טיפולית.

צוות הפעולה המייצג את כל תפקודי הכבד

Group of workers people isolated white background. Teamwork.

 

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן