אבוקדו
אבוקדו
אוגוסט 4, 2015
כל האמת על חלב ומוצריו
אוגוסט 4, 2015

בטא קרוטן

בטא קרוטן

בטא קרוטן ( beta carotene ) הוא חומר צבע הנמצא במזונות רבים. הגוף הופך את בטא קרוטן לוויטמין A ומשתמש בו לשמירת בריאותו ולתמיכה בתפקודי גוף רבים
האמירה "גזר טוב לעיניים" הינה בעלת משמעות רבה כיוון שהגזר הינו אחד המקורות הבריאים לבטא קרוטן ומכך לוויטמין A החשוב לבריאות העיניים וראייה תקינה.
תוספת של בטא קרוטן מסייע במצבים של כהות ראיה, מקל על התפתחות של מצבי קטרקט, תומך במצבי חולשת ראיה,
וויטמין A מקל על דלקות עיניים כרוניות המקשות על איכות החיים של האדם,
שימוש בתוספי תזונה המכילים בטא קרוטן מקילה במצבים רבים של תחלואת עיניים.. אחד הסממנים הבדוקים של חוסר בבטא קרוטן או בויטמין A הינו עיוורון לילה.
צריכה מסודרת של בטא קרוטן בתזונה ובתוספי תזונה המכילים ריכוז גבוה יכולים לשפר ראיית לילה באופן משמעותי.

המוצר צלול הינו תוסף תזונה ממוקד מאד הנותן מענה איכותי לבעיות מסוג זה.

beta carotene מסייע בצמיחה, גדילה והתפתחות של תאים בריאים בגוף ומכך הינו מרכיב דומיננטי במניעת מחלות סרטן, הוא מסייע להתפתחות תאים בריאים וריפוי רקמות בריאות.
בטא קרוטן הינו נוגד חמצון חזק ועוזר בנטרול רדיקלים חופשיים. בטא קרוטן מגביר את פעילות מערכת החיסון. בטא קרוטן מחזק את קרומי התאים ובכך מסייע לצמצום דלקות.
אחת ההמלצות עבור אנשים בריאים וכן לאנשים שחלו במחלות שונות הינו צריכת מיצים, אחד המרכיבים הדומיננטיים במיצי ירקות הינו מיץ גזר.
בגלל איכותו של beta carotene כנוגד חמצון הוא מומלץ בשימוש נרחב בתהליכי שמירה מפני מחלות של כלי דם ולב. בטא קרוטן חיוני מאד בשמירה על בריאות העורקים ומניעה של טרשת עורקים. השימוש בבטא קרוטן מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות לב כגון אנגינה פקטוריס או לסובלים מבעיות בכלי דם.
אחד המקורות המומלצים של beta carotene לאנשים הסובלים מבעיות אלו הינו שמן זרעי רימונים. לאנשים שחלו במחלות אוטו-אימוניות, סרטן ואיידס וזקוקים לתוספות נכבדות
של בטא קרוטן מומלץ להשתמש בתוסף תזונה נוני ובשמן זרעי רימונים

בטא קרוטן הינו חומר חיוני בהפיכת כולסטרול לאסטרוגן בנשים ובהפיכת כולסטרול לטסטוסטרון בגברים.

צריכת בטא קרוטן מגבירה יצור זרע בגברים. לגברים הסובלים מאיכות זרע ירודה וכן מתפקוד מיני לקוי מומלץ לצרוך בטא קרוטן איכותי ומרוכז.
תוסף תזונה צלול בתוספת חליטת סרפד המכילה רמות גבוהות של בטא קרוטן, כמו כן מומלץ מאד להוסיף לתזונה שמן זרעי רימונים. תוספים אלו יכולים ליצור שיפור תפקודי.
לגברים  הסובלים מהגדלת בלוטת הפרוסטטה ועקב כך נגרמת ירידה באיכות השינה וכל הנלווה אליה, לאנשים אלו מומלץ השימוש בכל התוספים המוזכרים ובתוספת של פורמולת קרנ-בריא מגבירים ביחד את ההשפעה החיובית והתפקוד התקין של בלוטת הפרוסטטה.

תוספת של הבטא-קרוטן בתזונה ובתוספי מזון תומכת בנשים הסובלות מבעיות הורמונליות כגון דימום ווסתי מוגבר או אי סדירות במחזור שהינן בעיות נפוצות ושכיחות.
שימוש במוצר אנדאו שמכיל wild yam שהינה בטטה פראית המכילה רמות גבוהות של בטא קרוטן. תוספת של שמן זרעי רימונים כתוסף תזונה יכול לשפר את המצב ההורמונלי ולהביא לאיזון מערכתי, כמו כן לשפר את הפריון.

שימוש בבטא קרוטן באופן פנימי וכן באופן חיצוני עוזר לשמירת עור בריא חלק ועדין. בטא קרוטן עוזר בשיקום כוויות בעור. אחת הבעיות הנלוות למחלות קשות רבות
הם פצעי לחץ וקיים קושי רב לריפויים, שימוש מסורתי לסוג פצעים אלו וכן לפצעים מוגלתיים הינו בעזרת שמן אובליפיחה (אשחר רוסי).
שימוש בבטא קרוטן עוזר לריפוי דלקות עור ומחלות עור רבות שהן בדרך כלל מחלות מציקות הגורמות להטרדה ואי נוחות רבה לסובלים מהם.
אי הנוחות מתבטאת בשני מישורים: גרד, אי נוחות, אודם, דימום ודלקתיות של העור. ההיבט השני של בעיות עור הינו אי נוחות נפשית הנגרמת עקב המראה וקושי בהתייחסות חברתית.

המלצה טיפולית בבעיות עור דלקתיות ומציקות הינו שמן אשחר רוסי השימוש במריחה על העור של השמן המכיל רמות גבוהות של בטא-קרוטן אשר מקל רבות בבעיות אלו.
במקרים של עור דלקתי או פצוע ומדמם מומלץ לרסס את העור בעזרת אלימינטור להמתין ליבוש העור ואח"כ למרוח שמן אשחר רוסי.
מומלץ לאנשים הסובלים מבעיות עור כרוניות ומפושטות כגון פסוריאזיס, סבוריאה ומחלות עור דומות, להוסיף להמלצות המוזכרות צריכה קבועה של מיץ נוני שהינו נוגד חמצון עוצמתי. מיצוי הפירות שבמוצר הינם מקור איכותי לבטא קרוטן. על מנת להעלות את הרוגע הנפשי הקשור למחלות אלו, מומלץ לצרוך את תוסף התזונה CHI SHEN התורם לרוגע נפשי
ויכולת תפקוד גבוהה יותר ובכך מפחית את התופעות הנגרמות ממתח נפשי וגורמות להחמרת מחלות אלו.

הבטא קרוטן מסייע לריריות של מערכת הנשימה להילחם בחדירת אויר מזוהם. מקל על הסובלים מאלרגיות במערכת הנשימה. אנשים הנוטים לתחלואה במערכת הנשימה במחלות כגון ברונכיטיס ואסטמה, משפרים את בריאותם הכללית בעזרת תוספת של בטא קרוטן לתזונתם. תופעות של נזלת כרונית או דלף פנימי מהאף משתפרים באופן משמעותי עם הוספת בטא-קרוטן לתזונה וכן בשימוש בתוספים ממוקדים כגון פורמולת עלי זית פלוס וכן חליטת סמבוק שחור. אחת ההמלצות לסובלים מבעיות אלו היא הימנעות מצריכת חלב ומוצריו. לאנשים הסובלים מאלרגיות עונתיות כגון "קדחת השחת" מומלץ בנוסף למוזכר להשתמש בתוסף תזונה מריקיוליף

בטא קרוטן מסייע בשמירה על בריאות דרכי העיכול. צריכה של שמן זרעי רימונים המכיל רמה גבוהה של בטא-קרוטן מסייע בתפקוד בריא של מערכת העיכול ומאזן תופעות
כמו עצירות או שלשולים. מחלות של מערכת העיכול קשורות לדלקות או לאלרגיות כגון ציליאק, מחלת קרהון או קוליטיס מושפעות לטובה עם מתן תוספת של בטא קרוטן לתזונה.
אחת הקבוצות המתקשות בהפיכת בטא קרוטן לוויטמין A היא אנשים הסובלים מסוכרת, לאנשים אלו מומלצת תוסף תזונה MICROPLEX
שהינו מולטי ויטמין ומולטי מינרל בעל יכולת ספיגה גבוהה בגוף המכיל צמחים בעלי תכולה גבוהה של בטא קרוטן.

אחת ההבחנות הנפוצות ברפואה הסינית קושרות בין חוסר אנרגיה, עייפות שאיננה קשורה למאמץ לבין מחלות מערביות כגון מחלת הנשיקה, תסמונת העייפות הכרונית, תסמונת התשישות הכרונית, פיברומיאלגיה וסוכרת. כל אחת מהמחלות הללו מלווה בעייפות, חולשה, חולשה של יסוד אדמה. ההמלצה התזונתית לפי הרפואה הסינית העתיקה היא אכילת ירקות כתומים כגון גזר, דלעת ובטטה המבושלים ארוכות. ירקות אלו מכילים רמות גבוהות של הבטא קרוטן ולכן מסייעים ביצירת אנרגיה.

צריכה קבועה של בטא קרוטן מגינה על בריאות הכליות ודרכי השתן. מומלץ לסובלים  מדלקות בדרכי השתן ובמיוחד כשהן כרוניות תוספת של פורמולת קרנ-בריא
המכילה רמות גבוהות של בטא-קרוטן. אחד המקורות הטובים לבטא קרוטן הינה חליטת סרפד, היא מסייעת לשמירה על בריאות דרכי השתן.

בטא קרוטן הינו חומר התומך בבניית עצמות ושיניים, צריכה קבועה של בטא קרוטן מומלצת לאנשים הסובלים מאוסטיאופורוזיס, חולשת שיניים וחניכיים, ציפורניים חלשות.
כדי לאפשר חיזוק עצמות ושיפור ספיגת סידן בגוף מומלץ להשתמש בקרם CLARYCALM בטא קרוטן מסייע רבות לסובלים מדלקות מפרקים מסוגים שונים וזאת בגלל היכולת שלו לצמצם דלקות ולשפר את בריאות התאים. צריכה קבועה של בטא-קרוטן בתוספת של MITO2max  מסייעת לשמירה על בריאות החניכיים,
תועלת נוספת וחשובה בשימוש בתוסף זה הינה שמירה על בריאות כלי דם ולב. שימוש קבוע במשחת השיניים ONGUARD תאפשר בריאות של שיניים וחלל פה בריאים יותר.

לאנשים הסובלים מפגיעות בכבד בגלל אלכוהוליזם, מחלות כבד, הפטיטיס מסוגים שונים מקבלים סיוע רב ושיפור תפקודי בעזרת שימוש ב"מיץ נוני" . הרפואה הסינית מקשרת בין התפרצות של פטרת מסוגים שונים לבין חולשת כבד, גם שם מומלץ שימוש במיץ נוני ובתוספים המכילים בטא קרוטן ומסייעים במיגור פטרת ובניית ריריות ותאים בריאים בגוף.

סימנים המצביעים על מחסור בבטא קרוטן ובוויטמין A

• ציפורניים שבירות.

• מחלות כבד .

• שלשולים.

• ירידה בחוש ריח.

• ירידה בתיאבון.

• בעיות בדרכי מרה.

• דלקות שונות בדרכי העיכול כולל מחלות דלקתיות כרוניות.

• זיהומים ודלקות כרוניות בדרכי הנשימה.

• זיהומים ודלקות כרוניות בדרכי השתן והכליות.

• קשיים בראייה ומחלות עיניים.

• מחלות עור.

• בעיות במערכת המין, פריון ורבייה.

• חולשת שיניים ועצמות.

מקורות טבעיים לבטא קרוטן:

• ירקות כתומים כגון גזר, דלעת, בטטה

• ירקות ירוקים כגון ברוקולי, תרד, נענע, כרוב, סירפד

• עלים ירוקים

• אצות ים.

• פקעות ורדים.

• סלק.

• פירות כגון משמש, מלון, פפאיה, תפוח עץ.

• ביצים.

• אומגה 3 המופק משמן דגים.

מומלץ להשתמש במזון המכיל beta carotene בקרבה של חומצת שומן איכותית המסייעת לספיגה של הבטא קרוטן. ההמלצות הם: שמן זית מזן קורטינה, שמן זרעי רימונים המכיל גם חומצת שומן וגם בטא-קרוטן, כל זאת בכדי לשפר את הספיגה ואת יכולת הגוף להפיכתו לוויטמין A.

מאמר נכתב על ידי חגית שחף, מומחית מדופלמת ל רפואה סינית

Print Friendly, PDF & Email
שתף
דילוג לתוכן