שוש קירח
שוש קירח
אפריל 28, 2018
רפואה מגדרית
רפואה מגדרית
יולי 22, 2018
שוש קירח
שוש קירח
אפריל 28, 2018
רפואה מגדרית
רפואה מגדרית
יולי 22, 2018

וויטמין C

וויטמין C, הוא ויטמין מסיס במים. שלא כמו רוב היונקים, בני-האדם אינם יכולים לייצרו בעצמם, לכן יש לקבלו מן התזונה.
וויטמין C חיוני ביותר לאדם ונראה שכמעט לכל מצב בריאותי שניתן להעלות על הדעת יש פתרון המבוסס על ויטמין C , בין אם מדובר בהתקררויות, סרטן, יתר לחץ דם או אסתמה.
ויטמין C כה חיוני לבריאותנו, עד כי אי אפשר להעלות על הדעת מחלה כלשהי שהוא אינו מסייע להילחם בה. כמעט לכל בעיה רפואית שניתן להעלות על הדעת יש פתרון המבוסס על ויטמין C
כאשר כל פתרון מבוסס על שפע ראיות מדעיות.

גוף האדם לא מייצר את וויטמין C בעצמו

בני האדם הם היצורים היחידים שגופם אינו מייצר בעצמו את הוויטמין C שלו הם זקוקים.

מוצרים שמוזכרים במאמר שעשויים לעניין אותך

ויטמין C ממקורות טבעיים – האם זה מספיק ?
מספר קטן של בני אדם, ובמיוחד ילדים, צורכים כמות מספקת של פירות וירקות, המהווים את מקור התזונה העיקרי לוויטמין C מן המזון. גורמים נוספים הורסים כמות גדולה מהוויטמין שיכול היה להגיע לגופנו – חימום, אחסון, בישול ועיבוד תעשייתי של המזון. הרס הוויטמין מתרחש במידה רבה עוד יותר כבר לאחר שהגיע לגופנו, על ידי תהליכים שונים המתחוללים בתוכו: מתח נפשי, עישון סיגריות וגורמים אחרים הגורמים נזק לתאים, כגון חשיפה לעשן ולערפיח. ישנן גם תרופות נפוצות המרוקנות את הגוף ממצבורי הוויטמין שכבר הגיע אליו, כמו אספירין וגלולות למניעת היריון.
ויטמין C משמש כנוגד חמצון יעיל המגן על מולקולות בגופנו, כמו חלבונים, שומנים, פחמימות, והדנ"א, מנזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים מחמצנים. כמו כן, הוא יכול למחזר אנטיאוקסידנטים נוספים כמו ויטמין E.

וויטמין C תורם לשיפור ספיגת הברזל במעי.

מניעת מחלות:

מחלות לב וכלי דם – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה גורמת להגנה מפני מחלות לב וכלי דם, כמו התקפי לב ושבץ. ממחקרים עולה כי קשה להפריד את ההשפעה של ויטמין C על הפחתת הסיכון למחלות אלה, מההשפעות של יתר המרכיבים בירקות ובפירות, לכן חשוב לצרוך תזונה העשירה בירקות ובפירות, ולהעדיפה על פני נטילת תוסף הויטמין.
מחלות סרטן – צריכה מוגברת של ויטמין C בתזונה נמצאה קשורה להפחתת הסיכון לסרטן של הפה, הגרון ומיתרי הקול, הושט, הקיבה, המעי הגס והרקטום, והריאות. יתכן שבקרב נשים מסוימות, צריכה מוגברת של ויטמין C עשויה לתרום גם להגנה מפני סרטן השד.
קטראקט – מחקרים מסוימים מראים כי צריכה מוגברת של ויטמין C קשורה בסיכון נמוך יותר לקטראקט (התעכרות עדשת העין), הסיבה המובילה לעיוורון במבוגרים.
סוכרת צריכה מספקת של ויטמין C עשויה לתרום למניעת כמה מן הסיבוכים הקשורים בסוכרת.

Print Friendly, PDF & Email
שתף
שנדבר? דילוג לתוכן