רפואה סינית מסורתית מבוא
רפואה סינית מסורתית מבוא
אוגוסט 3, 2014
נוני
נוני
אוגוסט 3, 2014

 MSM

MSM או בשמו המלא מתיל-סולפונימתאן – Methylsulfonylmethane שהינה נגזרת של גופרית נמצאת בשימוש נפוץ ברפואה הטבעית מאז שנות השבעים של המאה העשרים.
במחקרים רבים נמצא כי התרכובת MSM הינה אחת התרכובות הפחות רעילות בביולוגיה וברפואה. זוהי מולקולה של גופרית אשר נמצאת באטמוספירה, בצמחים ובגופם של בעלי חיים ובני אדם. גופרית נמצאת בצמחים בתוך החלבונים אשר נותנים לצמחים מסוימים את ריחם. חלבונים אלו נמצאים בעיקר בצמחים כגון בצל, שוםחזרת, כרוב, חילבה, כרובית, פטריות כמהין, אספרגוס, קולורבי, כרוב ניצנים, חרדל, גרגר נחלים, כרישה, צנון ועוד.

רקמות חיות רבות מכילות גופרית ובמיוחד רקמות כגון שיער, עור וציפורניים. צריכה קבועה של MSM במזון ובתוספים מתבטאת תחילה בשיפור בצמיחת השיער והציפורניים.
MSM מהווה חומר בנייה של סחוס ורקמות חיבור ובכך היא חיונית לריפוי פצעים ופגיעות. MSM מהווה מרכיב חשוב בכמה חומצות אמינו, וכן משמשת לבניית ויצור אינסולין בגוף.
רמות תקינות של גופרית שומרות על איזון בחילוף חומרים ומשפרות תפקוד של מנגנוני קרישה. הגופרית נמצאת במבנה של חלק מוויטמיני B ובמיוחד בוויטמינים טיאמין וכן ביוטין.
גופרית נחשבת לחומר חשוב בבניית העור, מתוך כך MSM נחשב לתוסף המזון אידיאלי לשמירת מראה צעיר רענן ובריא של העור ובכך הוא מהווה את הקוסמטיקה הטבעית האיכותית ביותר. מימים קדומים נחשבה רחצה במעיינות המכילים מים עם רמות גבוהות של גופרית כמעיינות מרפא.
אתרי ספא רבים בעולם ניבנו סביב מעיינות המכילים מים גופרתיים.  בארץ ידועים מעיינות של ים המלח, חמת גדר ועוד כמעיינות מרפא.

 

תוסף תזונה מריקיוליף מכיל MSM

 

 

יש המייחסים את יתרונות הריפוי של השום לתכולת הגופרית הגבוהה שבו. ריפוי בעזרת שום קיים בתרבות עוד מזמנים קדומים.
ישנם אזכורים של ריפוי בעזרת שום בלוחות שומריים המתוארכים כאלפיים ושלוש מאות לפני הספירה.
החסך התזונתי הגדול ברמות נכונות לגוף של גופרית נגרם בעקבות דלדול הקרקע במינרלים ובחומרי הזנה בסיסיים באזורי גידול מתועשים של צמחי מאכל. לכן התזונה המערבית למרות עושרה הרב בחלבונים לוקה בחסר גדול של גופרית.

MSM לטיפול בכאב

כאב הינה אחת המגפות של המאה העשרים ואחת.  מחלות כאב שלא היו נפוצות וידועות בעבר מוצאות את מקומן יותר ויותר במרכז ההכרה של האוכלוסייה במאה העשרים ואחת. מחלות כגון פיברומיאלגיה שלא היתה מוכרת ברפואה, עד היו ההתייחסות אליה שנויה במחלוקת, פיברומיאלגיה הינה  מחלת כאב שגרונית של הרקמות הרכות הגורמת לסובלים ממנה לירידה באיכות החיים, סבל וקושי רב.
תחלואה במחלות כאב מציבה קשיים ואתגרים גדולים בתפקוד יומיומי. צריכה קבועה של תוסף ה-M.S.M יכול ליצור שיפור ניכר בחייהם של הסובלים מפיברומיאלגיה ומחלות כאב נוספות ע"י הורדת רמות הכאב, הפגת דלקתיות ויצירת תהליכי שיקום של הרקמות הרכות ורקמות החיבור.

ה-MSM מקובל כיום כאחד מתוספי המזון הנפוצים ביותר לטיפול בכאב מכל סוג שהוא. השימוש ב-MSM מיועד לצריכה חד פעמית או לצריכה ממושכת לאורך זמן לאנשים הסובלים ממחלות כאב ודלקתיות, כל זאת ללא תופעות לוואי הקיימות בנטילת משככי כאבים לאורך זמן ספורטאים רבים משתמשים בתוספי MSM כעזרה ותמיכה לצורך החלמה מפציעות ספורט,
וטרינרים רבים מוספים תוספי MSM לבעלי חיים שנפצעו על מנת לקבל החלמה בקלות רבה יותר.

MSM מומלץ לשימוש במקרים הבאים:

 • דלקות מפרקים שיגרוניות וניווניות.
 • שיקום רקמות חיבור, רקמות מצולקות, שיקום קולגן והעור.
 • מסייע ומשפר איכות חיים לחולי פסוריאזיס.
 • פציעות ספורט שונות.
 • פציעות מכל סיבה שהיא.
 • דלקות וכאבים בשרירים גידים ורצועות.
 • הקלה במצבים של התכווצויות שרירים.
 • כאבים וקשיי תנועה עקב בעיות בעמוד השדרה.
 • כאבי ראש.
 • דלקות בדרכי השתן.
 • ריפוי והחלמה מניתוחים ודלקות.

לייעוץ אישי והמלצות לשימוש ב- MSM נא צרו קשר כאן >>>

Print Friendly, PDF & Email
שתף
Call Now Button